Aqua Hotel Termál*** je spojen chodníkem s lázněmi!
a druhý hotel, který je také spojen chodníkem s lázněmi je Hotel Aqua Sol Resort****!

Léčivé lázně Zalakaros

11.10.2016

"Hned na začátku si tyto dva pojmy - termální a léčivá voda - vyjasníme.
Za termální vodu se podle maďarského práva a předpisů považuje voda, která má přirozenou teplotu alespoň 30°C nebo více.
Za léčivou vodu se považuje voda, u které bylo vědecky dokázáno a průzkumy prokázáno, že má na lidský organizmus léčebný účinek. Jedná se však o velice dlouhý proces - někdy se samotný ověřovací proces protáhne na několik let.
Lázně Zalakaros se pyšní tím, že mají oba druhy vody, které však obsahují léčivé látky a pocházejí z různých vrtů a podzemních vrstev. Vlastní dále jako třetí druh velkou zásobárnu studené vody. Voda pochází ze značné hloubky a dostává se na povrch prostřednictvím 3 vrtů.Zásobárny vody (termální, léčivé a studené) postačující minimálně na 100 a více let jsou od sebe úplně oddělené v různých podzemních vrstvách v hloubce 2300-2800 metrů. V souhrnu lze tedy říci, že vody v lázních Zalakaros je dostatek a celý areál je soběstačný."
Zdroj: lazne-zalakaros.cz
Hotel Freya***, který je propejen podzemní chodbou lázněmi Gránit nabízí pobyt od 313 Euro do 345 Euro pro dvě osoby na 4 noci. V případě zájmu bude užitečné, když se podíváte na stránku hotelu.