Od 3. července je vstup do maďarských hotelů, restaurací a lázní bez omezení. Požádejte o nabídku hned teď!
Platné opatření v Maďarsku od 1/11/2021: povinné nošení roušek v nemocnicích a ostatních zdravotnických zařízeních včetně lékáren, nošení roušek je dále povinné v obchodech, v autobusech veřejné dopravy, ve vlacích a MHD. V plovárnách a v lázních je povinné nosit rousky pouze personálu.

Info-koutek

aneb často kladené otázky ohledně maďarských lázní Mosonmagyaróvár

Obsah Info-koutku na téma lázně Mosonmagyaróvár aneb Mošoň: slevy, objednání pobytu, možnosti platby, akční cena, provozní doba, jednodenní zájezdy, doprava, chemické složení léčivé vody, tržnice

Jaké slevy dostanou důchodci, studenti a děti?
 • Bohužel, lázně neposkytují slevu pro důchodce. Jedná se o soukromé lázně, které si na sebe musí vydělat. Pro studenti a pro děti je poskytovaná sleva, ale cenový rozdíl se finansuje zatím z městských zdrojů. Dětem do 6 let vstup je zdarma. Celodenní zlevněna vstupenka na pondělí však je dosptupná pro každého. Tuto slevu poskytují majitelé lázní.
Jak dlouho dopředu si musím objednat pobyt, aby bylo volno?
 • V případě lázní Mosonmagyaróvár je nutno vedět, že hotely v okolí lázní se naplní nejdřív. Tyto - nejžádenější - hotely a jiné ubytování jsou: Aqua Hotel Termál***, Hotel Panoráma***Apartman Kaszás***, Babos Panzió***. Samozřejmě lze si najít i další hotely, kde si možná najdete volný pokoj, ale tyto objekty se nacházejí ve vzdálenosti půl až 3 km. V těchto hotelech ceny pokojů jsou nižší, ale v ceně nikdy není zakalkulována cena vstupenek do lázní. Vstupenka se pořizuje pouze na recepcí lázní. Další informace o cenách vstupenek lázní Mosonmagyaróvár.

Jak je možné hradit služby na území lázní?

 • Co se týče služeb, to jsou třeba konzumace v bufetech, různé masáže, atd. Uvidíte sami, že na území lázní poskytovatelé služeb mají vypsané ceny jak ve Forintech tak v Eurech. Je na Vás jaké platidlo použijete. Eura si můžete však vymenit na Ft v libovolné bance. Kurs se mení každý den. Průměr v roce 2016 byl za 1 Euro 305-318 Ft. V bufetech jinak nelze platit platební kartou - výjimkou hotelu Aqua Hotel Termál a v kempu. A ještě důležitý dodatek: můžete si vymenit i české koruny za forinty. Doporučujeme OTP Banku. Adresa a otevírací doba OTP banky v Mosonmagyaróvár: Mosonmagyaróvár, Fő u. 24. Provozní doba: pondělí: 7.45-17.00, úterý-pátek: 7.45-16.00 hodin.

Co je vlastně akční cena?

 • Akční cena znamená, že určité období, určitý počet pokojů za určité podmínky (většinou v balíčku) se nabízejí o něco levnější. Tato skutečnost však neovlivní kvalitu služeb. Všeobecně lze říci, ze v rámci akčních cen počet pokojů je omezen a nabídka platí do vyčerpání zásob. Je dobře vedět, že akční ceny se nenabízejí kvůli tomu, že by se ten či onen hotel neprodával dobře.

Jaká je provozní doba lázní normálně a o svátcích?

Skupinu, která jede pouze do lázní na jednodenní výlet je nutno předem nahlásit?

 • Ne. Ale je dobré nechat připravit drobné (Euro, HUF), nebo předem vybrat od skupiny, aby odbavení šlo hladce a rychle. Cenu vstupenky tedy lze hradit v Euro nebo v HUF. Více...

Pokud nemám auto, jak se dostanu do lázní Mosonmagyaróvár?

 • Využijte služby české společnosti Student Agency (SA) provozující denně dvě pravidelné linky po trase Praha-Brno-Bratislava-Győr-Budapešť a zpět. Kupte si jízdenku do maďarského města Győr. Některé zdejší hotely (např. Aqua Hotel Termál) Vám zajistí odvoz do města Mosonmagyaróvár za mírný poplatek. Cena záleží i od toho, jak dlouhý pobyt jste si zajistili. V případě týdenního pobytu cena na osobu je 10 Euro za jednu cestu. Jízdní řád je velice přijatelný. Trasa Praha-Győr každý den: 7:00-12:15 nebo 15:00-20:45 a Győr-Praha každý den: 11:00-17.00 nebo 17:00-22:30. Uvedené časi jsou informatívní - informujte se prosím doma, u české firmy Student Agency.

Jak se dostanu k vám od slovenských hraníc Rusovce?

Jaké je chemické složení léčivé vody v lázních Mosonmagyaróvár?

 • Přesný rozbor ke stažení:

Kde je tržnice v lázních Mosonmagyaróvár?

 • V městě Mosonmagyaróvár jsou 3 tržnice.
  Tržnice Mosoni Piac Mosonmagyaróvár
  Adresa: náměstí Kápolna tér
  Provozní doba: každý čtvrtek a sobota, v době letního času 6-15 hod., v době zimního času 7-14 hod.
  Co zde můžete nakoupit?
  Zde se nabízí potraviny, masné výrobky, uzeniny, ovoce, zelenina, mléčné výrobky, med - vše maďasrkého původu.

  Tržnice Óvár Piac Mosonmagyaróvár
  Adresa: ulice Vízpart utca, tržnice je umístěná v obnovené budove historického charakteru.
  Provozní doba: od úterý do soboty denně 7-14 hod.
  Co zde můžete nakoupit?
  Nabízejí svou čerstvou a nakládanou zeleninu a ovoce místní a okolní provvýrobci. Přitom, že tyto produkty jsou kontrolovány neobsahují žádné konzervační látky.

  Tržnice Mosoni Bolha Piac (bleší trh)
  Adresa: nám. Erzsébet tér
  Provozní doba: každý čtvrtek a sobota, v době letního času 6-15 hod., v době zimního času 7-14 hod.
  Co zde můžete nakoupit?
  Nabízejí a prodávají zde svá již nepotřebné věci místní obyvatelé. Mezi nima se najdou i umělecká díla, domácí spotřebiče, knihy a další podrobnosti.